Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Pomocníci v záhrade malotraktor alebo kultivátor

Ktorá záhradná technika je vhodnejšia pre celoročné práce? Malotraktor, alebo kultivátor? S ktorými strojmi sú najlepšie skúsenosti?

Maloktraktor VARI

Na malé pozemky a prípravu pôdy pre kvety a zeleninu stačí motorový rotačný kultivátor. Na väčšie plochy pre prípravu pôdy pre pestovanie zemiakov, koreňovej zeleniny a ďalšie práce po celý rok, napr. kosenie, upratovanie snehu alebo ťahanie vozíka, rozhodne malotraktor.

Aký je rozdiel medzi kultivátorom a malotraktorom?

Vyplýva to už z názvu, kultivátory sú stroje vhodné najmä na kultiváciu, prevzdušnenie, kyprenie a premiešavanie pôdy rotačnými nožmi a ako ďalšie príslušenstvo je možné dodať kolesá a napr. bubnovú kosačku alebo pluh.

Malotraktory sú stroje vyššej technickej úrovne aj úžitkovej hodnoty. Práca s malotraktorom je jednoduchá, pretože má prevodovú skriňu s radením rýchlosti, spiatočkou ako automobily a pripájanie príslušenstvo pre práce po celý rok - kosenie, kefa, snežná fréza, prípojný vozík alebo moderný mulčovač na likvidáciu prerastenej trávy je možné použiť jednoduchým zasunutím pracovného príslušenstva do náhonu a otočením zaisťovacie páky.

Z malotraktora ľahko vytvoríte kultivátor výmenou kolies za obrábacie nože. A opäť využijete výhody radenia rýchlosti a spiatočky, ktoré bežné kultivátory nemajú.

Ten správny malotraktor alebo kultivátor vám ušetria veľa práce a energie, zároveň vám pomôžu zachovať
vašu záhradu v dobre stave.
Vyberajte v našom e-shope malotraktory a kultivátory vhodné pre vašu záhradu.