Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Najlepší spôsob, ako túto zimu ušetriť: krbové kachle na drevo

Užívatelia to vedia tiež. Krby a kachle na drevo sú najlepšou možnosťou, ako túto zimu ušetriť na účtoch.

Drevo je považované za jeden z najúspornejších zdrojov energie, vykuruje váš domov za oveľa menej peňazí. Je to tiež obnoviteľný zdroj energie a ľahko dostupný, najmä vo vidieckych oblastiach.

Najlepší spôsob, ako túto zimu ušetriť: krbové kachle na drevo

Ako fungujú kachle na drevo?

Krbové kachle na drevo existujú už viac ako 400 rokov, a hoci sú stále efektívnejšie, spôsob ich fungovania sa príliš nezmenil. Najskôr umiestnite polená do ohniska. Po zapálení polená horia v tomto uzavretom kontrolovanom prostredí, pričom plamene privádza vzduch z vetracích otvorov. Kachle vyžarujú svoje teplo do miestnosti, zatiaľ čo dym a iné odpadové látky sa odvádzajú potrubím von.

Výhody kachlí na drevo

Krbové kachle na drevo ponúkajú možnosť vykurovať domácnosť spôsobom, ktorý kladie dôraz na samostatnosť a nezávislosť.

  • V oblastiach, kde je drevo spoľahlivo dostupné za nízku cenu, môže vykurovanie vášho domu krbovými kachľami na drevo ušetriť peniaze v porovnaní s plynovým kotlom.
  • Na teple dreva je niečo hlboko uspokojujúce. Ponúka spojenie so zemou a ľudskou históriou, ktorému sa jednoducho nevyrovná systém, ktorý je ovládaný termostatom na stene.

Keď používate krbové kachle na drevo, je dôležité, aby ste spaľovali iba drevo, ktoré bolo odležané a vysušené. (Ak neviete, či je dosť suché, použite vlhkomer.) Najlepšie sú tvrdé drevá ako dub, jaseň a javor.

Ak uvažujete o relatívnej výhode kachlí na drevo v porovnaní s krbom, všimnite si, že kachle na drevo majú určité výhody. Rovnako ako romantický kozub, aj kachle na drevo ponúkajú niečo krásne na pohľad, no na rozdiel od typického krbu je to zdroj tepla, ktorý vážne neohrozuje energetickú účinnosť vášho domova. Ak ste teda vždy túžili po tom, aby váš domov mal krb, alebo ak hľadáte vylepšenie svojho existujúceho krbu, možno je čas pozrieť sa na krásu a funkciu kachlí na drevo.

Ak chcete začať s hľadaním, pozrite si ponuku krbových kachlí na drevo z ponuky Romerx.