Kosačky pre rôzne typy trávnikov

Vďaka moderným kosačkám nie je nutné tráviť starostlivosťou o trávnik hodiny času a priveľmi sa namáhať. Okrem kosačky vám so starostlivosťou o trávnik pomôže aj vertikutátor.

K rozhodnutiu pri výbere kosačky patrí veľkosť pozemku, jeho členitosť a tiež to, či ide o obyčajný trávnik, alebo bude potrebné kosiť sad so stromami a kríkmi. Od toho sa odvíja voľba pohonu, výkonu a výbavy kosačky. Majitelia väčších pozemkov by mali siahnuť po benzínovej kosačke, ktorá im ponúkne dobrý výkon a jednoduchú prácu bez nutného pripojenia k elektrine.

Benzín, alebo elektrina?

Väčšina benzínových modelov si dobre poradí so všetkými typmi trávnika, tie elektrické môžu mať problémy predovšetkým pri sekaní vlhkého a vysokého trávniku. Všeobecne platí, že elektrické kosačky sú vhodnejšie pre menšie a pravidelne udržiavané trávniky do 400 m2, v opačnom prípade radšej zvoľte benzínové kosačky. Vďaka vlastnému pohonu kolies je zdolanie aj veľmi vysokej trávy ľahké a pohodlné.

Okrem kosačky vám so starostlivosťou o trávnik pomôže aj vertikutátor

Počas roka sa trávnik stretáva s rôznymi záťažami a dochádza k zhusťovaniu povrchu. Aby bol trávnik "výstavný", je nutné vykonávať vertikutáciu. K tomu vám účinne poslúži záhradný vertikutátor.

Prevzdušnenie

Prevzdušňujte trávnik aspoň raz na jar a opätovne na jeseň. Obmedzíte rast machu a tráva bude zelenšia.

Kosačky pre rôzne typy trávnikov

Benzínová kosačka STIGA Collector 46 B vďaka svojej veľkosti je vhodná aj na väčšie plochy. Doporučená veľkosť kosenej plochy pre záber 46 cm je do 1000 m2 plochy. Pokiaľ nechcete byť obmedzovaní káblom, je pre Vás benzínová kosačka tá správna voľba. Benzínové kosačky sú vhodné pre väčšie plochy porastov a sú spravidla výkonnejšie. Pri ploche do 1000 m2 je dobré uvažovať o kúpe tohto typu kosačky. Tomuto druhu kosačiek musíte tiež venovať väčšiu pozornosť pri údržbe.

 
bez DPH

Akumulátorová kosačka bez pojazdu, akumulátor 40 V/4 Ah. Záber 38 cm, kôš 40 l. Akumulátor a nabíjačka v cene.

 
bez DPH

Rotačná elektrická kosačka MTD Optima 34 E je určená na kosenie a udržovanie trávnatých plôch. Základom kosačky na trávu je plastový skelet a motor s príkonom 1400 W. Záber noža je 34 cm s doporučenou plochou kosenia 300 m2. Mulčovacia sada zdarma.

 
bez DPH