Našli ste nižšiu cenu?

Nožnice na živý plot – plotostrih: Sprievodca pri nákupe a výber tých najlepších

Či už chcete, aby vaša okrasná záhrada vyzerala len upravene, alebo si trúfate na vytvorenie ornamentálnych kreácií, ak máte živé ploty a/alebo veľké kríky, plotostrih môže byť úsporou zápästia, rúk a času. Vyberte si na nožnice živý plot s funkciami, ktoré pre vás a váš dvor dávajú zmysel, a kúpu nikdy nebudete ľutovať.

b4485dc4c117ee43c101

Čo je plotostrih?

Nožnice na živý plot sú stroje, ktoré strihajú a režú živé ploty a kríky. Čepeľ je ideálna na prerezávanie konárov. Čokoľvek hrubšie vyžaduje iný nástroj na prerezávanie napríklad aj reťazovú pílu.

Typy nožníc na živý plot

Nožnice na živý plot sú podľa zdroja energie zoradené do troch hlavných kategórií: akumulátorové, elektrické a benzínové.

Plotostrih napájaný batériami (akumulátorom)

Akumulátorové náradie má na trh zásadný vplyv, obzvlášť v porovnaní s benzínovým náradím. Teraz sú batérie rovnako výkonné a poskytujú rovnakú flexibilitu. Akumulátorové nožnice na živý plot môžu pracovať úplne nabité až dve hodiny. Vyžadujú malú až žiadnu údržbu.

Plotostrih na elektrický pohon

Elektrické nožnice na živý plot potrebujú predlžovací kábel a zásuvku, ale môžu fungovať tak dlho, ako budete potrebovať. Ak sú vaše živé ploty v menšej vzdialenosti od vášho domova a budete ich používať iba niekoľkokrát za rok, elektrický plotostrih na živý plot môže byť tou najlacnejšou voľbou.

Benzínový plotostrih

Nožnice na živý plot poháňané benzínovým motorom sú najlepšie pre majiteľov domov alebo profesionálov, ktorí pravidelne strihajú živé ploty. Sú náročnejšie na údržbu ako akumulátorové a elektrické plotostrihy, pretože motor beží na zmesi plynu a oleja. A motor môže potrebovať údržbu, najmä po chladnej zime v garáži.

Ako si vybrať nožnice na živý plot

Koľko plánujete používať zastrihávač na živý plot? Ako ďaleko od domova plánujete orezávať? Vlastníte už nejaké náradie napájané z batérie? Akej značky sú?

Pre záhradníka vždy existuje nenáročná možnosť s malým množstvom orezávania – ručné nožnice na živý plot.

Čo hľadať

Ak máte na tvarovanie iba hrsť tisov, postačia vám aj nenáročné a lacné nožnice na živý plot. Pre vysoké a dlhé živé ploty budete potrebovať nástroj, ktorý je vhodný na danú prácu. Väčšie, drahšie a výkonnejšie vyžínače majú fyzicky väčší motor, mohutnejší pohonný mechanizmus a dlhú strihaciu lištu. Vo všeobecnosti ide o zastrihávače s väčším napätím batérie a motora (36 voltov a viac). Vysokonapäťový motor je schopný odolať úsiliu dlhého strihania aj hrubých konárov. Všeobecne povedané, plotostrihy pre veľké zaťaženie majú tiež lepšie čepele a poskytujú úhľadnejší rez.

U nás nájdete kvalitné a výkonné plotostrihy – akumulátorové, elektrické aj na benzínový pohon alebo ručné nožnice na živý plot. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore