Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie vysávače a fukáre lístia

Odpratávanie opadaného lístia patrí medzi každoročne sa opakujúce jesenné práce a pozná ich každý majiteľ domu a záhrady. Najjednoduchší spôsob, ako sa lístia zbaviť, je ručné hrabanie. Prečo si ale prácu neuľahčiť, keď na trhu existujú perfektní pomocníci v podobe vysávačov lístia.

najlepsie vysavace a fukare listia

Vysávač lístia, čiže záhradný vysávač, je šikovným pomocníkom pre tých, ktorí sa starajú o záhrady. S jeho pomocou ušetríte námahu aj čas. Namiesto ohýbanie a ručného hrabania lístia budete len chodiť po záhrade a lístie priamo nasávať a drviť, alebo odfukávat (fukár na líste) na jednu hromadu, ktorá sa uprace na záver. Niektoré prístroje fungujú iba ako vysávače, niektoré len ako fukáre a niektoré zvládajú obe tieto funkcie naraz.

Spôsob fungovania

Ešte pred skúmaním akýchkoľvek technických parametrov si musíte jasne povedať, akú úlohu má vysávač lístia plniť na vašej záhrade. Aj keď väčšina zariadení vyzerá na prvý pohľad totožne, líšia sa v mnohých vlastnostiach a v samotnom princípe fungovania. V tomto ohľade vyberáte z troch typov:

vysávače lístia fukáre lístia a ich kombinácia

Fukár na lístie

Opakom vysávačov sú fukáre. Tie majú jediný pohyb a tým je fúkanie vzduchu von zo zariadenia. Lístie potom nevysávate, ale zhŕňate pred sebou. Zvyčajne je upratovanie záhrady vykonávané tak, že jesenný neporiadok nafúkate na jednu hromadu a následne ju upracete.

Elektrický vysávač lístia

Ideálna voľba pre menšie a stredne veľké záhrady. Ich výhodou je nižšia obstarávacia cena, malá hmotnosť a dostatočný silný výkon. Nemusíte myslieť na dobíjanie batérií ani zásobu benzínu v nádrži. Elektrický vysávač na lístie jednoducho zapojíte do zásuvky, môžete tak kedykoľvek a bez príprav začať upratovať.

Benzínový vysávač lístia

Multifunkčné zariadenie, ktoré iste ocenia všetci záhradní kutilovia. Je určený na veľké záhrady a niekoľkohodinovú prácu. Benzínové vysávače lístia sú vysoko výkonné a môžu sa pochváliť veľkou rýchlosťou prúdenia vzduchu. Dobre sa obsluhujú a nastavujú podľa predstáv zákazníka. Ľahko tak zvolíte rýchlosť vzduchu alebo počet otáčok. Benzínový vysávač na lístie zabezpečí likvidáciu jesenného odpadu skôr ako to budú mať susedia.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore