Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie traktorové kosačky na trávu

Záhradné traktory môžu byť veľmi užitočným pomocníkom pre každého záhradkára.

najlepsie traktorove kosacky na travu

Ako vybrať záhradný traktor

Záhradný traktor je nevyhnutným pomocníkom všetkých, kto sa pravidelne stretáva so kosením väčších trávnatých plôch nad 500 m². Ak disponujete rozľahlou záhradou, prípadne hľadáte  všestranný nástroj pre ostatné činnosti okolo domu, bude sa vám hodiť traktorová kosačka –  záhradný traktor.

Typy záhradných traktorov

Pred tým ako sa vôbec začnete zaujímať o jednotlivé parametre traktorovej kosačky, musíte si rozmyslieť, aký typ techniky je vhodný práve pre vás. To, že dané zariadenie má štyri kolesá a volant, ešte neznamená, že ho možno považovať za záhradný traktor. V tomto smere sa môžete stretnúť s dvojitým základným delením.

záhradné traktory – traktorové kosačky ridery

Záhradné traktory predstavujú oproti riderom komplexnejšie stroja. Oba majú svoje výhody a budú optimálne pre rôzne skupiny užívateľov.

Záhradné traktory

Záhradný traktor predstavuje na prvý pohľad robustnejší typ zariadenia. Ide o takú zmenšeninu veľkého traktora, takže umiestnenie motora je pod maskou vpredu. Ponúka vyšší výkon, žacie ústrojenstvo medzi nápravami a možnosť pripojenia mnohých doplnkov v podobe záhradného príslušenstva. Moderné traktorové kosačky dokážu vďaka svojej stavbe a variabilite zvládať náročnejšiu prácu v horšie prístupnom teréne. Zmieriť sa musíte s trochu vyššou hmotnosťou. Klasické záhradné traktory prináša na trh rad preverených a kvalitných výrobcov, medzi ktorými figurujú hlavne značky Stiga, Honda, Cub Cadet a iné.

Záhradné ridery

Rider je na prvý pohľad menej rozmerným strojom, často býva vybavený len jednovalcovým motorom. Najväčší rozdiel spozorujee už v samotnom tvare. Záhradné ridery majú motor umiestnený na opačnej strane než záhradné traktory – pod sedadlom vodiča. Žacie ústrojenstvo je v prednej časti, čo uľahčuje manévrovanie. Ich primárnou úlohou je kosenie menších trávnatých plôch, ktoré sa vyznačujú členitosťou terénu. Keď máte na záhrade viacero stromčekov, je potrebné vyhýbať sa týmto prekážkam. To vám záhradné ridery bez problému umožnia.

U nás to predajom nekončí! traktorové kosačky a záhradné ridery u nás nakúpite a môžete sa na nás obrátiť aj s nasledovným servisom. 

Niektoré typy traktorových kosačiek Vám privezieme zdarma priamo k Vám a to kompletne poskladané, nadstavené, priamo vo Vašej záhrade stroj odskúšame, predvedieme a poskytneme všetky potrebné informácie k prevádzke a údržbe. (Platí pre oblasť západného a stredného Slovenska)

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore