Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie rotavátory na rok 2022

Príprava pôdy na sadenie môže byť náročná práca, preto by ste sa mali uistiť, že máte na túto prácu ten správny stroj. Výkonný rotavátor pomôže rozdrviť zhutnenú pôdu a primiešať do nej hnojivo na pestovanie trávy, rastlín, kvetov alebo zeleniny.

bc8c970b1c54ee834631

Funkcie rotavátora

Rotavátory môžu v záhrade zastávať mnoho úloh, vrátane, ale nie výlučne orby, okopávania a odstraňovania buriny. Môžete sa na ne spoľahnúť aj pri prevzdušňovaní pôdy, uľahčujú pestovanie plodín a odrádzajú burinu od uchytenia sa v pôde.Obrábanie pôdy sa odporúča aj na uvoľnenie pôdy a uľahčenie preniknutia koreňov rastlín hlbšie do zeme.Zvlášť sa odporúča obrábať tvrdú pôdu, ktorá ešte nebola vykopaná. V opačnom prípade by sa nová úroda mohla ťažko usadiť v záhrade.

Kedy by ste mali použiť rotavátor?

Väčšina záhradníkov používa rotavátor na jeseň a na jar, keď je počasie trochu chladné a daždivé. Ideálny čas je, keď na zem prší.Po daždi počkajte aspoň jeden deň, kým začnete obrábať pôdu. V tomto bode by mala byť zem mokrá, ale nie rozmočená.V opačnom prípade, ak budete obrábať mokrú pôdu, skončíte s veľkými zhlukmi kompaktnej pôdy, keď zem vyschne.Zvýšilo by to prácu, ktorú musíte urobiť, aby ste rozbili zhluky po dokončení obrábania. Inak by plodina len ťažko prenikala do pôdy.Môžete tiež namočiť pôdu pomocou hadice a počkať deň alebo dva, kým ju budete obrábať.

Ak chcete zlepšiť svoju pôdu, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to urobiť, je obrábať ju. Zatiaľ čo záhradníci tradične používali na spracovanie pôdy ručné náradie, teraz máte výhodu s použitím rotavátora.

Nižšie uvádzame to najlepšie z našej skupiny rotavátorov kultivátorov, aby ste si s blížiacou sa jarou mohli pripraviť svoju záhradu na výsadbu.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore