Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie kosačky na trávu a záhradné traktory

Kúpa novej výkonnej kosačky na trávu je investíciou do atraktívnosti vašej nehnuteľnosti. A bez ohľadu na to, či investujete niekoľko stoviek eur alebo tisíc, chcete vedieť, že vaša nová traktorová kosačka bude túto prácu robiť dobre, sezónu po sezóne.

1a9230ac84e717734789

Výber typu kosačky by mal závisieť od veľkosti vášho trávnika. Napríklad batériou napájané akumulátorové kosačky sú dobrou voľbou pre záhradu s menšou rozlohou. Z dlhodobého hľadiska majú tendenciu byť spoľahlivejšie a vyžadujú menej údržby.  Priemerná nová kosačka napájaná batériou zvládne na jedno nabitie aj 650 m2.

Pre stredne veľké záhrady má benzínová kosačka väčší zmysel – pokiaľ nechcete nakupovať ďalšie batérie  alebo ich nemáte z iného náradia .

Pri väčších dvoroch a záhradách sa zamerajte na záhradný rider alebo traktorovú kosačku, s ktorou bude kosenie efektívnejšie.

Akumulátorové kosačky na trávu

Najlepšie akumulátorové elektrické kosačky kosia trávu rovnako dobre ako ich benzínové náprotivky. Akumulátorové kosačky využívajú dobíjacie lítium-iónové akumulátory a sú dostupné v tlačných aj samohybných variantoch s pojazdom. Skladujú a udržiavajú sa oveľa jednoduchšie ako benzínové kosačky, no vďaka relatívne krátkej dobe chodu na batériu sú vhodnejšie na menšie dvory a záhrady. Doby chodu s akumulátorovými kosačkami boli vo všeobecnosti 30 až 45 minút, bez ohľadu na kapacitu batérie. Technológia batérií sa však neustále zlepšuje a niektoré z najlepších dokážu poskytnúť 60 alebo viac minút prevádzky.

Benzínové kosačky na trávu

Osvedčené a overené benzínové kosačky nie sú obmedzené nabíjateľnými batériami a dokážu pokosiť oveľa väčšie dvory naraz. Dodávajú sa v tlačných aj samohybných variantoch s pojazdom.

Traktorové kosačky na trávu

Tieto benzínom poháňané kosačky dokážu kosiť dvakrát až trikrát rýchlejšie ako jednoduché kosačky s pojazdom, vďaka čomu sú najvhodnejším riešením pre väčšie trávniky. Modely s hydrostatickými prevodmi sa ľahšie používajú a poskytujú plynulý chod.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore