• Pojazdová spojka: Spínanie pojazdu je ovládané remeňovou spojkou. Tento typ spojky zaisťuje plynulý a šetrný rozjazd a je používaný aj u strojov profesionálnej kategórie. Použitý je špeciálny klinový remeň s vysokou životnosťou. Remene svojím pružným záberom značne šetria ozubené a reťazové prevody a v neposlednom rade aj motory u ktorých tak nedochádza k prudkým a tvrdým nárazom do klukovej skrine. Ďalšia štandartná výbava základnej jednotkyStroj je vybavený stranovo a výškovo nastaviteľnými riadidlami a je osadený kolesami o rozmere 4.00-8". Do ťažkých podmienok je možné stroj alternatívne osadiť kolesami 5,00-12" (Pozor: tieto kolesá nie je možné agregovať s predným aktívnym náradím!). Pohon predného aktívneho náradia: Je riešený remeňom, ktorý je vedený od k tomu určenej remenice na výstupnej hriadeli motora. Spínánie predného aktívneho náradia zaisťuje odstredivá spojka, ktorá je súčasťou každého prídavného zariadenia.Pri prechádzaní s kultivátorom osadeným predným aktívnym náradím je nutné (preúplnú elimináciu funkcie predného náradia) povoliť páčku vačky zaisťujúcej napnutie remeňa pohonu.
  • Pri zapínaní pohonu je použitá bezpečnostná spínacia remeňová spojka zabezpečujúca spoľahlivé rozbiehanie a zastavenie stroja, ktorá je používaná aj u strojov profi kategórie - špeciálny klinový remeň s vysokou životnosťou.
  • Základná jednotka je vybavená motorom KAWASAKI FJ 180V 6HP. Široká rada príslušenstva - rotačné kosačky na trávu, vozík, rotavátor, pluh, hrobkovacia radlica, vyorávač zemiakov, kombinátor, brány, kyprič, plečka, obracač sena, čelná radlica, snehová fréza, rotačný zmeták. 
  • Remene svojím pružným záberom značne šetria ozubené a reťazové prevody aj motory, u ktorých tak nedochádza k prudkým a tvrdým nárazom do kľukovej skrine. Kultivátor MKS-60 je vybavený kvalitnou 5-rýchlostnou prevodovkou so spiatočkou (5+1).

Akcia OLEJDoprava ZDARMAAkcia

Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´

1 449,00 €
1 379,00
bez DPH 1 149,17 €

skladom

Kúpiť

Svojou robustnou konštrukciou a bohatým vybavením sa malotraktor radí medzi poloprofesionálne stroje, ale cenovo zostáva na hladine strojov HOBBY.

Kód produktu:

15001

Výrobca:

MKS

Typ motora:

Kawasaki FJ180V

Hmotnosť:

84kg

Rozsah naklápania/ Svahová dostupnosť:

30°

Kolesá:

4 - 00/8

Motor:

benzínový 4-takt

Výkon [kW]:

4.4

Výkon [HP]:

6

Zdvihový objem [cm3]:

180

Prevodovka:

mechanická 5 + R

  • Kultivátor MKS-60 je stroj jednoduchej robustnej konštrukcie, ktorá zaručuje vysokú životnosť stroja. K základnej jednotke je možné pripojiť širokú paletu adaptérov a príslušenstva. Pohon predného aktívneho náradia je riešený remeňom vedeným od kladky na vývodovej hriadeli motora. Jeho zopnutie zaisťuje odstredivá spojka.  Motor: Pre pohon základnej jednotky sú použité motory s vertikálnym vývodovým hriadeľom. Táto konštrukcia je využitá z dôvodu jednoduchšej agregácie základnej jednotky s prídavným aktívnym príslušenstvom. Na vývodovom hriadeli pod motorom sú umiestnené dve remenice. Jedna je určená pre remeň spojujúci motor s prevodovkou (spínaný pojazdovou spojkou), druhá slúži k pripojeniu remeňa poháňajúceho predné prídavné zariadenia. Toto prevedenie stroja je osadené štvortaktným benzínovým motorom KAWASAKI FJ 180V 6HP. Motory značky Kawasaki sú pre zákazníka zaujímavé zdôvodu ich nadpriemernej svahovej dostupnosti (30°), ale aj ich kultivovaným chodom. Jedná sa o motory so zvýšenou životnosťou a veľmi dobrými emisnými hodnotami. UPOZORNENIE: Motor je z výroby štandartne plnený motorovým olejom pre letné podmienky. V prípade, že budete kultivátor používať v zime a budete štartovať motor priteplotách okolo nuly a nižších, je nutné vymeniť olejovú náplň motora za typ oleja vhodný pre použitie v zimných podmienkach! Prevodovka: Už od roku 1999 sú kultivátory MKS osadené kvalitnou päťrýchlostnou prevodovkou so spiatočkou. Jej široký rozsah pojazdových rýchlostí plne vyhovuje pre nasadenie kultivátoru pri všetkých ponúkaných aplikáciách. Radenie sa prevádzkuje pohodlne páčkou (nie pod zaťažením, pri radení rýchlosti je potrebné vyradiť pojazdovú spojku). Prenos sily na poloosy je riešený dvojitou reťazou.

Tento malotraktor Vám privezieme zdarma priamo k Vám a to kompletne poskladaný, nastavený, priamo vo Vašej záhrade stroj odskúšame, predvedieme a poskytneme všetky potrebné informácie k prevádzke a údržbe.
(Platí pre oblasť západného a stredného Slovenska)

Olej Briggs&Stratton 0,6 l

Letný olej určeny pre 4-taktné vzduchom chladené motory, SAE 30.

5,50 €
skladom
4,50
bez DPH3,75 €

Olej Briggs&Stratton 1,4 l

Letný olej určeny pre 4-taktné vzduchom chladené motory, SAE 30.

10,00 €
skladom
9,50
bez DPH7,92 €

Servisná sada HECHT 5

Servisná sada pre odčerpanie motorového oleja. Objem nádoby 1,5l + 1m hadica. Vhodné pre všetky typy 4-taktných motorových kosačiek a záhradných traktorov.

 
skladom
9,99
bez DPH8,33 €

Olej Castrol Garden 4T 1 l

Vysoko kvalitný olej SAE 30, API SF vhodný pre všetky štvortaktné motory v záhradnej technike. Je vyrobený z vybraných základových olejov a moderného systému aditív, ktoré zaručujú dokonalú ochranu motora dokonca i za sťažených pracovných podmienok.

 
skladom
7,00
bez DPH5,83 €

Mazací tuk Oregon Gear Grease 125 g

Špeciálne mazivo určené na mazanie šikmých ložisk, kužeľových prevodov a ozubení motorových, elektrických kosačiek, krovinorezov a vyžínačov. Vyznačuje sa excelentnou odolnosťou voči vysokým teplotám a otáčkam s vynikajúcou priľnavosťou. Vďaka praktickému obalu a aplikačnému nátrubku sa mazivo veľmi ľahko a presne dávkuje na požadované miesto mazania.

6,90 €
vypredané
5,00
bez DPH4,17 €

Kolesá oborávacie 30

Kolesá oborávacie 30 určené pre malotraktor MKS-60.

 
skladom
54,00
bez DPH45,00 €

Zadný univerzálny držiak

Zadný univerzálny držiak určený pre malotraktor MKS-60.

 
skladom
45,00
bez DPH37,50 €

Klin zaisťovací

Klin zaisťovací určené pre malotraktor MKS-60.

 
skladom
7,50
bez DPH6,25 €

Pluh jednostranný

Pluh jednostranný určený pre malotraktor MKS-60.

 
vypredané
84,00
bez DPH70,00 €

Hrobkovacia radlica

Hrobkovacia radlica určená pre malotraktor MKS-60.

 
skladom
58,00
bez DPH48,33 €

Kosačka jednobubnová SR-1

Kosačka jednobubnová SR-1 určená pre malotraktor MKS-60, záber 65 cm, určené na kosenie vysokej trávy,

 
skladom
539,00
bez DPH449,17 €

Rotačný kyprič (pár)

Rotačný kyprič (pár) určený pre malotraktor MKS-60.

 
skladom
192,00
bez DPH160,00 €