Našli ste nižšiu cenu?

Kultivátory a rotavátory

773540f026f3991dc4f9

Záhradné kultivátory a rotavátory

Kultivátor a rotavátor nám uľahčí prácu pri úprave a obrábaní pôdy v záhrade, v skleníku, v sade, vo vinici a na všetkých plochách, ktoré pred výsadbou potrebujeme zkultivovať. Odbremenia nás od rýľovania a pôdu nielen dokonale prekypria, ale zároveň aj zapracujú kompost a hnojivá.

Kultivátor použijeme na jar pre úpravu pôdy pred sadením, počas roka, aj na jeseň pre úpravu pôdy po zbere úrody. Konkrétny typ nám pomôže vybrať predajca komunálnej techniky, na základe veľkosti obrábanej plochy, druhu – zloženiu pôdy, sklonu pozemku aj typu záhrady. Iný kultivátor sa hodí pre zeleninovú záhradu, iný do sadu, či vinice.

kultivatory a rotavatory

Kultivátory sa používajú na plošné obrábanie pôdy, ale aj na obrábanie pôdy v riadkoch. Na plečkovanie sú vhodné malé kultivátory s nízkym výkonom motora, na veľkých plochách so sklonom využijete zas benzínové profi stroje so štvortaktným motorom.    Vybrať si môžte elektrické kultivátory, alebo benzínové kultivátory v rôznych výkonnostných triedach.Jesenné rýľovanie dá zabrať najmä ak je vaša záhrada väčšej plochy. Záhradné kultivátory rozrobia aj tú najílovitejšiu pôdu, zásobia ju dostatkom vzduchu a pripravia pre jednoduché sadenie a rast rastlín. Ba čo viac, zapracovanie organických hnojív do pôdy bude rovnomerné a rýchle. Vybrať si môžte z modelov, ktoré disponujú minimálnymi vibráciami a tiež minimálnou záťažou pri práci. Spravidla je to však vždy na úkor intenzity záberu aj ceny stroja. Údržba stroja nie je nijak náročná. Odstránenie zbytkov zeminy z nožov kultivátora, predsezónne brúsenie a prípadne jemný nástrek maziva proti korózii. Niektorí výrobcovia nenapĺňajú prevodovky mazivom. Pred prácou preto nezabudnite nahliadnuť do stroja. Elektrické rotavátory a benzínové rotavátory majú rozdielny výkon, aj kvalitu spracovania pôdy. Vhodný nástroj do vašej záhrady vyberajte so zreteľom na povahu pôdy aj plochu záhrady. Kultivátory s menším výkonom sa hodia skôr do záhradok na prípravu hriadok a zapracovanie hnojív v ľahších druhoch pôdy. Pre hĺbkové spracovanie pôdy a ílovité kamenité pôdy  je vhodnejší dravejší kultivátor. Modely s výbornou manévrovateľnosťou, nízke vibrácie zladené s výkonom stroja a geometriou nožov sú zárukou dravého stroja, ktorý si hneď obľúbite.

Pozrite si ponuku rotavátorov v našom e-shope.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore