Našli ste nižšiu cenu?

Krovinorezy a strunové kosačky na kosenie horšie dostupných miest

Tie správne zariadenia na kosenie horšie dostupných miest či vysokej trávy sú jedine krovinorezy a strunové kosačky. Trávu napríklad okolo stromčekov, plotu, alebo v priekope dobre pokosia strunové kosačky, benzínové krovinorezy aj akumulátorové vyžínače. Nesnažte sa márne vysekávať trávu z ťažko dostupných miest kosačkou alebo traktorom a kúpte si k tomu vhodnú záhradnú techniku.

Krovinorez využiteľný na každej záhrade

Krovinorez sa používa predovšetkým ako výkonná strunová kosačka na kosenie pozdĺž múrov, obrubníkov, ku ktorým sa nedostanete bežnou kosačkou. Pri kosení okolo stromčekov, kríkov musíte dávať pozor, aby struna nepoškodila kmienky. Lacné struny sa často trhajú, značkové majú lepšie mechanické vlastnosti, teda aj lepšie kosia.

Zatiaľ čo u krovinorezov prevládajú benzínové stroje, najviac strunových kosačiek nájdeme s elektrickým a akumulátorovým pohonom. Táto technika skrátka nepotrebuje tak vysoký výkon. Benzínové strunové kosačky sú väčšinou takým prechodom ku krovinorezom.

Akumulátorové strunové kosačky / vyžínače

Batériovo poháňané strunové kosačky odbúravajú najväčšiu nevýhodu elektrických vyžínačov – nepotrebujú nepretržitý prísun elektrickej energie. Jednoducho stačí nabiť akumulátor a vložiť ho do prístroja. Samozrejme tu ale zostáva limitujúci faktor kapacity batérie.

Absencia elektrického kábla znamená oveľa väčší komfort a slobodu pohybu pri kosení. Dostanete sa aj do najodľahlejších častí záhrady. Výborné sú v ťažko dostupnom teréne. Navyše neexistuje nebezpečenstvo poškodenia prívodného kábla. Strunové kosačky akumulátorové sú vhodné pre udržiavanie menších plôch, sú navyše tiež slabšie ako elektrické a benzínové typy týchto záhradných pomocníkov. Nespornou výhodou je, že sa batéria väčšinou dá využiť aj v ďalších prístrojoch rovnakej výrobnej značky, ako sú napríklad píly, vysávače lístia, rotačné kosačky a podobne. Preto je v takýchto prípadoch dobré mať potrebné dve až tri batérie a tie potom prestriedavať v rôznych náradiach. Aktuálne nepoužívané akumulátory potom môžete priebežne nabíjať. Pri zaobstarávaní akumulátorovej kosačky si dajte pozor na to, či sú dodávané s batériou a príslušnou nabíjačkou. Často sa stáva, že za uvedenú cenu kosačky dostanete iba prístroj bez týchto komponentov, čo je logické, pretože inak by ste mohli mať doma veľký počet nevyužívaných batérií a nabíjačiek rovnakej značky. Pri prvom nákupe ale počítajte s tým, že sa môžu náklady na kompletnú výbavu aj zdvojnásobiť v porovnaní so základnou cenou výrobku.

19a5fd1f2cc44bb2b216

Ponúkame široký sortiment akumulátorovej záhradnej techniky rôznych značiek, ako strunové kosačky Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky krovinorezov, vyžínačov a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku strunových kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné krovinorezy a vyžínače, ktoré využijete doma, ale aj v náročných terénoch. Kompletnú ponuku strojov nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore