Našli ste nižšiu cenu?

Je kosačka na trávu či záhradný traktor to pravé pre váš dvor?

Hľadáte novú kosačku na trávu alebo záhradný traktor? Zistite, ktorý typ je najlepší pre váš dvor.

Dizajn kosačiek a záhradných traktorov sa vyvíja. Novšie akumulátorové kosačky s batériou – môžu bežať na jedno nabitie dlhšie ako hodinu. To znamená, že ich môžete použiť na väčších dvoroch ako v minulosti. A pre veľmi veľké dvory môžete nájsť benzínové kosačky v rôznych štýloch navrhnutých pre rôzne terény.

5ab99cf3f017511e6472

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, ako sú traktorové kosačky a ridery Honda, Hecht, Vari Cub Cadet. Kvalitný predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky traktorových kosačiek a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku záhradných traktorov svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné traktorové kosačky a ridery, ktoré využijete aj v náročných terénoch. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Bez ohľadu na to, ako často kosíte, nájdenie správneho typu kosačky pre vašu záhradu môže mať veľký vplyv na jednoduchosť a čas potrebný na vykonanie práce.

Najlepšia voľba: Akumulátorová kosačka

Menšie dvory sú najlepšími kandidátmi na akumulátorové kosačky, pretože plochu ľahko pokosíte na jedno nabitie batérie. Ak je však váš dvor kopcovitý, možno budete chcieť zvážiť akumulátorovú kosačku s pohonom: motor poháňa kolesá, aby sa uľahčilo tlačenie.

Benzínová alebo akumulátorová kosačka s  pojazdom

Stredné záhrady hraničia s tým, že sú príliš veľké na benzínovú alebo akumulátorovú kosačku, ale nie sú dosť veľké na to, aby bolo nutné vlastniť traktorovú kosačku. Najlepším riešením je teda benzínová kosačka s pojazdom, ktorá vám ušetrí časť práce pri údržbe trávnika. Tento typ kosačky s pojazdom má poháňané kolesá, ktoré uľahčujú jej tlačenie po dvore.

Ak má váš dvor nepravidelný tvar; najlepšia voľba: Kosačka s nulovým otáčaním

Modely záhradných traktorov – kosačky s nulovým polomerom otáčania sa otáčajú na mieste okolo jedného zo zadných kolies, keď zatlačíte na jednu z dvoch riadiacich pák – ako keby ste použili núdzovú brzdu pre jedno koleso. Ich motory sú namontované vzadu a poskytujú jasný výhľad na to, čo je pred vami na úpravu.

Benzínový trávnikový traktor: Traktorová kosačka

Benzínové traktorové kosačky sú šikovné na kosenie veľkých záhrad, pretože sú navrhnuté tak, aby bežali celé hodiny. Rovnakú životnosť môžete získať z traktorových kosačiek alebo riderov s nulovým polomerom otáčania, ale existujú určité rozdiely, pokiaľ ide o náklady, kvalitu kosenia a manipuláciu. Tradičné záhradné traktory (traktorové kosačky) majú vpredu umiestnené motory a riadny volant. Vo všeobecnosti poskytujú rovnomernejší rez ako traktory s nulovým otočením. Ak máte trávnik pomerne pravidelne tvarovaný a chcete tento upravený vzhľad udržiavať, môže byť najlepšie zvoliť si traktorovú kosačku s benzínovým motorom.

Okrem veľkosti a typu trávnika, ktorý máte, vám môže pri výbere správnej kosačky pomôcť, ako často budete musieť kosiť trávu.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore