Našli ste nižšiu cenu?

Čo je lepšie vybrať: Traktor alebo malotraktor

S obrábaním pôdy je spojené veľa práce. Riešením takýchto poľnohospodárskych problémov je správne zvolená technika. Je dobré, že dnes existuje možnosť nákupu zariadení s potrebnými mechanizmami a funkciami, na trhu sú jednotky od popredných domácich a zahraničných výrobcov rôznych prevedení. Vhodnú možnosť pre seba nájde veľký farmár aj majiteľ malej farmy. Zistite viac o vlastnostiach malých zariadení ako sú malotraktory, ktoré sú dostupné pre väčšinu hospodárov.

dd139533e267fb44f98d

Viac o malotraktoroch

Malotraktor predstavuje techniku ​​s 1 nápravou a prídavnými zariadeniami, pomocou ktorých riešia komunálne a poľnohospodárske problémy. Výkon malotraktora určujú parametre motorov. Čím je produktívnejší, tým je jednotka multifunkčnejšia a dokonalejšia.

Aj malotraktory môžeme rozdeliť do viacerých kategórií v závislosti od ich požadovaného výkonu:

Ľahké malotraktory sú vynikajúcou voľbou, keď potrebujete vykonávať jednoduchú prácu, napríklad kosenie trávy, kultiváciu či odpratávanie snehu.

Stredné malotraktory predstavujú už poloprofesionálne stroje. Majitelia väčších pozemkov by sa na ne jednoznačne mali upriamiť ak potrebujú riešiť: – pravidelnú orbu – vyorávanie zemiakov – kosenie – ryhovanie

Motorové jednotky malotraktora strednej triedy sú vybavené benzínovými a naftovými motormi.

Ťažká technika predstavuje traktory určené hlavne pre väčšie pozemky. Traktory sú vybavené dieselovými motormi, čo vám umožňuje zvládnuť veľké množstvo zložitých úloh.

Odporúčania pre výber

Pri výbere techniky musíte v prvom rade nastaviť požiadavky na jednotku a zostaviť zoznam úloh, ktoré je potrebné vyriešiť. Zohľadnite aj oblasť lokality. Ak má pole viac ako 1 hektár, potrebujete čelný nakladač a potrebujete obrábať novú pôdu, je lepšie si kúpiť pojazdný traktor. Umožní vám to nepretržite vykonávať prácu. Malotraktor zvládne podobné úlohy, ale bude potrebovať pravidelný „odpočinok“.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore